Strona Główna BIP Strona Główna
STRONA GŁÓWNA
 

[X]

W związku z uruchomieniem procesu powoływania ochotników do terytorialnej służby wojskowej w jednostkach Wojsk Obrony Terytorialnej, zachęcamy osoby zainteresowane służbą w ramach WOT do kontaktu z WKU w Sandomierzu.

Osoby wyznaczone do kontaktu:
ppor. Karolina KOŁKOWSKA - tel. 261-514-842
mjr Zbigniew TURCZYNIAK - tel. 261-514-841

..:: Kwalifikacje do Wojsk Obrony Terytorialnej ::..

..:: OBRONA TERYTORIALNA ::..

..:: Projekt "SAMOOBRONA KOBIET" ::..

..:: Nagroda dla żołnierzy NSR - 2000 zł::..

..:: Kwalifikacje do służby zawodowej ::..

..:: Kwalifikacje do NSR ::..


przygotowawcza_2017

Trwa nabór na III Turnus Służby Przygotowawczej

05 września - 22 grudnia 2017r.

Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej starają się o najlepszych ochotników do służby wojskowej, aby utrzymać niezbędny stan wyszkolonych żołnierzy stanowiących potencjał obronny Państwa.

Jeśli masz ukończone 18 lat i nie pełniłeś do tej pory służby wojskowej w jakiejkolwiek formie, chcesz spełnić swoje aspiracje życiowe i zawodowe, podejmij wyzwanie i zgłoś się do służby przygotowawczej. W trakcie szkolenia wzmocnisz swoje cechy osobowe, odwagę, zdecydowanie i poczucie własnej wartości oraz zdobędziesz unikalne kwalifikacje, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać swój potencjał kompetencyjny i zawodowy.

Więcej informacji na temat zasad naboru i warunków szkolenia w ramach służby przygotowawczej w 2017 roku znajdziesz >> TUTAJ <<Punkt informacyjny dla kandydatów do Wojsk Obrony Terytorialnej
w WSzW w Kielcach:


Telefon: 261-174-135
E-mail: wszwkielce.rzecznik@ron.mil.pl


Punkt informacyjny dla kandydatów do Wojsk Obrony Terytorialnej
w WKU w Sandomierzu:

Telefon: 261-514-842
15 832-34-04
261-514-798
E-mail: wkusandomierz@ron.mil.pl

ZAKRES WIEDZY TEORETYCZNEJ
OBOWIĄZUJĄCEJ KANDYDATA DO TERYTORIALNEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ


 przygotowawcza_2016

W sobotę 3 grudnia 2016r. w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznym w Kielcach odbyły się drugie zajęcia z cyklu szkoleń z kobietami – ochotniczkami spoza Resortu Obrony Narodowej w zakresie walki wręcz – samoobrony,  w których udział wzięło 20 pań.

Szkolenie w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych obejmowało ćwiczenia rozwijające umiejętność zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu kobiet, zwłaszcza z zastosowaniem wobec nich przemocy fizycznej.

Projekt przewiduje realizację 8 szkoleń odbywających się w pierwszą sobotę miesiąca od listopada 2016r. do czerwca 2017r.

Pierwsze zajęcia przeprowadzone zostały już 19 listopada 2016r.

Program kolejnych  szkoleń przewiduje zaznajomienie kursantek m.in. z przyjęciem postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianiem się z uchwytu, obronę przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników.
Całość zajęć poprzedzona jest rozgrzewką przygotowującą do wysiłku, ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną.

Rejestracja, regulamin, dane kontaktowe do instruktorów oraz harmonogram kolejnych zajęć znajduje się na stronie internetowej www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/ 

Sztab Generalny
Wojska Polskiego

Ministerstwo Obrony
Narodowej

Wojsko Polskie

Wojewódzki Sztab
Wojskowy
w Kielcach

 


 

 INFORMACJE

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sandomierzu informuje, że udziela odpowiedzi na korespondencję elektroniczną dla osób, które podadzą pełne dane osobowe:

  • imię i nazwisko;
  • imię ojca;
  • rok urodzenia;
  • miejsce stałego zameldowania;
  • zamieszkują na terenie administrowanym przez WKU w Sandomierzu

Osoba odpowiedzialna za realizację i utrzymanie współpracy ze stowarzyszeniami i organizacjami zrzeszającymi kombatantów, byłych żołnierzy zawodowych i żołnierzy nie podlegających obowiązkowi służby wojskowej na administrowanym terenie:

Godziny przyjęć interesantów:

  • od poniedziałku do piątku od godziny 08:00 do 15:00, pok. 7

Statystyki:


Liczba odwiedzin: Gości na stronie: